Podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Do Szkoły Podstawowej w Mikstacie zostały nadesłane podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Do listu dołączono książkę wydaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dedykacją od Pary Prezydenckiej.

Pan Prezydent zwrócił uwagę na to, że akcja odbywała się w trudnym czasie, w którym należało zadbać o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Podziękował organizatorom za inwencję i pomysłowość.

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od kilku lat. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w 2012r.

Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do tak ważnego projektu, przygotowując czytanie arcydzieła literatury polskiej, jakim jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego czytali( z podziałem na role) swoim koleżankom i kolegom z klas 7-8 dramat naszej wielkiej pisarki.

Uwagę uczestników spotkania przyciągały nie tylko ciekawe perypetie bohaterów, w których odnajdujemy motywy : podwójnej moralności, fałszywej miłości, chciwości ludzkiej itd., ale także kostiumy, w których wystąpili czytający.

Docenienie włożonego w organizację trudu zachęca do tego, żeby w przyszłym roku także dołączyć się do współtworzenia Narodowego Czytania.

M. Stachurska

D. Mazurkiewicz

Podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

 

 Skip to content