Podziękowanie za Kotłowskie lata

Parafianie, pani poseł i samorządowcy podziękowali za wieloletnią posługę ks. kan. Adamowi Kosmale, który po 24 latach spędzonych w parafii pw. Narodzenia NMP w Kotłowie został proboszczem konkatedry pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Ks. kan. Adam Kosmała objął parafię w Kotłowie 1 lipca 1997 r. Ze swoimi dotychczasowymi parafianami pożegnał się 23 maja br. Za blisko ćwierć wieku Kotłowskiej posługi dziękowali mu podczas uroczystej mszy świętej parafianie, poseł Katarzyna Sójka, radna Barbara Tomala i Tomasz Matysiak, sołtys Kotłowa oraz Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu, który na pamiątkę lat spędzonych na ziemi mikstackiej podarował kapłanowi obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Kotłowskiej, drewnianej płaskorzeźby z XVI w., która znajduje się w zbiorach Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

Tydzień później, 29 maja br. w Ostrowie Wielkopolskim nastąpiło wprowadzenie ks. kan. Adama Kosmały na urząd proboszcza i rozpoczęcie posługi duszpasterskiej w parafii konkatedralnej. W uroczystej mszy świętej w ostrowskiej świątyni uczestniczyli m.in.: ks. Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

PK

Fot. Anna Kłopocka, ArchiwumSkip to content