Pół miliona złotych od zaszczepionych

500 tysięcy złotych, które zdobyli dla Mikstatu zaszczepieni przeciwko COVID-19 mieszkańcy miasta i gminy samorząd przeznaczy na dofinasowanie budowy nowego ośrodka zdrowia.

W ramach walki z epidemią koronawirusa Pełnomocnik Rządu ds. narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zorganizował konkurs dla gmin pod nazwą „Rosnąca odporność”. Do zdobycia były poważne nagrody finansowe w wysokości: 1 mln, 500 tys. i 250 tys. zł, a o rankingu decydował przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców gminy pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19 w terminie od 1 sierpnia do 31 października 2021 r. Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów 10 listopada br. W powiecie ostrzeszowskim pierwsze trzy miejsca pod względem przyrostu poziomu szczepień zajęły: 1. Gmina Czajków, 2 Miasto i Gmina Mikstat, 3. Gmina Kraszewice.

Warto wyjaśnić, że Mikstat jest cały czas liderem, jeśli chodzi o poziom zaszczepienia mieszkańców (aktualnie 48,2 % w pełni zaszczepionych) wśród gmin powiatu ostrzeszowskiego, natomiast w konkursie liczyła się dynamika szczepień, czyli przyrost osób zaszczepionych w okresie ostatnich 3 miesięcy. – Chciałbym podziękować wszystkim naszym mieszkańcom, którzy świadomie i w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie swoje, swoich najbliższych oraz wszystkich innych osób zaszczepiły się przeciwko COVID-19. To jest wyjątkowo agresywny wirus i błyskawicznie się rozprzestrzeniający. Jak przekonują wszystkie znaczące autorytety medyczne tylko masowe zaszczepienie pozwala opanować sytuację, ograniczyć rozmiary epidemii oraz liczbę chorych, którzy w ciężkim stanie trafiają do szpitala. Właśnie ci rozsądni i odpowiedzialni mieszkańcy, którzy przyjęli już pełną dawkę szczepionki zdobyli dla całej naszej wspólnoty samorządowej 500 tysięcy złotych, które postanowiliśmy przeznaczyć na dofinansowanie budowy nowego ośrodka zdrowia w Mikstacie – mówi Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu. Przy okazji włodarz miasta podkreśla jak ważną rolę pełni personel ośrodka zdrowia w Mikstacie, który odpowiada za sprawną, skuteczną i bezpieczną akcję szczepień w naszej gminie.

PK

Nagroda w wysokości pół miliona złotych za skuteczną akcję szczepień zasili fundusz budowy nowego ośrodka zdrowia w Mikstacie.
Nagroda w wysokości pół miliona złotych za skuteczną akcję szczepień zasili fundusz budowy nowego ośrodka zdrowia w Mikstacie.

 

Dotychczas zaszczepiło się 48,2 % mieszkańców miasta i gminy Mikstat.
Dotychczas zaszczepiło się 48,2 % mieszkańców miasta i gminy Mikstat.

Dofinansowanie do budowy gminnego ośrodka zdrowiaSkip to content