Polonez na dobry początek, czyli ślubowanie w Mikstacie

W swoją przygodę szkolną wkroczyli dostojnym krokiem poloneza wywołując burzę oklasków starszych kolegów, rodziców, nauczycieli i gości. W dniu patrona szkoły 47 uczennic i uczniów dwóch pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie złożyło uroczyste ślubowanie i zostało przyjętych do szkolnej społeczności. 

W dniu patrona szkoły, 26 października, podczas uroczystej akademii uczniowie przypomnieli kilka epizodów z życia Ewarysta Estkowskiego, nauczyciela i reformatora oświaty, który przez kilkanaście miesięcy pracował w Mikstacie.

Po patronie przyszedł czas na dziewczynki i chłopców, którzy we wrześniu rozpoczęli edukację szkolną. Sądząc po wzruszającym programie artystycznym, który przygotowali pod okiem swoich opiekunów i zaprezentowali w obecności całej społeczności szkolnej tych pierwszych kilka tygodni przepracowali bardzo solidnie. Na zakończenie swojego występu zatańczyli pięknego poloneza, co publiczność nagrodziła burzliwymi oklaskami. A później było  uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, pasowanie na ucznia przez Beatę Binkowską, dyrektor szkoły oraz życzenia i upominki od rodziców i gości.

Składając życzenia tegorocznym pierwszoklasistom włodarz miasta przypomniał, że ze szkoły w Mikstacie wychodzili późniejsi wybitni ludzie: prezydenci, generałowie, nauczyciele czy prawnicy. – Teraz to wy rozpoczynacie swoją szkolną przygodę i życzę wam, że by to był dobry czas dla was i żebyście się tutaj czuli jak najlepiej – mówił Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

PK      Skip to content