Potrzeba optymizmu

Emeryci z Kaliszkowic Kaliskich spotkali się na tradycyjnym powitaniu lata. Frekwencja była wysoka, bo tutejsi seniorzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 i pragną kontaktów towarzyskich. W wakacje planowana jest wycieczka do Kotliny Kłodzkiej.

To było pierwsze od długiego czasu spotkanie seniorów w wiejskiej sali w Kaliszkowicach Kaliskich ze względu na wcześniejsze obostrzenia sanitarne związane z panującą od kilkunastu miesięcy pandemią. – Zdecydowana większość członków naszego koła zaszczepiła się przeciwko COVID-19, dlatego uznaliśmy, że bezpiecznie możemy się już teraz spotkać w swoim gronie, porozmawiać, nacieszyć się swoim towarzystwem. Tym bardziej, że poziom zakażeń mocno spadł. Na 50 członków naszego koła w sobotnim spotkaniu udział wzięło 46 osób, co pokazuje jak bardzo ludzie są już spragnieni kontaktu i wyjścia z domu po tych wszystkich ograniczeniach, jakie wynikały z wybuchu pandemii – przekonuje Bogusław Kamionka, prezes Koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kaliszkowicach Kaliskich.

W spotkaniu w dniu 12 czerwca br. uczestniczył także Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu, który przedstawił informacje z życia gminy oraz przekonywał jak ważne są powszechne szczepienia przeciwko COVID-19. – Dla seniorów jest to szczególnie ważne, bo ta choroba uderza najbardziej w ludzi starszych, ale dla normalnego funkcjonowania całej naszej społeczności ważne jest, żeby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców, także tych młodszych, żeby wirus nie mógł się rozprzestrzeniać – przekonywał burmistrz Zieliński.

Tegoroczne powitanie lata było tym bardziej udane, bo uczestnicy mogli się wreszcie spotkać, porozmawiać, posmakować ciasta, posłuchać muzyki. – Atmosfera była dobra. Nam wszystkim potrzeba oddechu, optymizmu i nadziei, że teraz już będzie w miarę normalnie. Na przełomie lipca i sierpnia chcemy zorganizować wycieczkę dla członków koła w Kotlinę Jeleniogórską – informuje prezes koła.

Bogusław Kamionka jest także prezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Razem” w Mikstacie, które w najbliższą niedzielę, 20 czerwca o godz. 15.00 organizuje piknik integracyjny w parku mikstackim. W programie poczęstunek i występy artystyczne przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie.

PKSkip to content