Pożegnania i plany na nowy rok

Pani Marianna Cichowicz, dotychczasowa skarbnik koła po 20 latach pracy w zarządzie mikstackich emerytów „przeszła na zasłużoną emeryturę”. Pani Mariannie oraz Krystynie Lipińskiej i Eugeniuszowi Kowalczykowi, ustępującym członkom zarządu za lata sumiennego i pełnego zaangażowania pełnienia funkcji związkowych pięknie podziękowali Regina Stasierska – prezeska koła i Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu.

Tradycyjnie na początku roku członkowie Koła nr 3 w Mikstacie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów spotykają się, żeby podsumować minione 12 miesięcy oraz przedstawić plany na kolejny rok. Zebranie odbyte 12 stycznia br. na Zielonym Wzgórzu miało charakter sprawozdawczo-wyborczy; z uwagi na wiek i stan zdrowia ze swoich funkcji rezygnacje złożyli: Marianna Cichowicz – skarbnik koła, Krystyna Lipińska – sekretarz i Eugeniusz Kowalczyk – członek zarządu. W imieniu zarządu i członków koła Regina Stasierska, w towarzystwie Henryka Zielińskiego, podziękowała ustępującym (pani Lipińska nie była obecna) za lata pracy na rzecz społeczności emeryckiej, dołączając do życzeń bukiet kwiatów, dyplom okolicznościowy oraz album o zabytkach w Wielkopolsce.

Następnie pani Stasierska przedstawiła sprawozdanie z działalności koła za okres od 12 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2021 r. oraz przedstawiła plan pracy na kolejnych 12 miesięcy, który przewiduje m.in. zwiedzanie klasztoru oo. Bernardynów w Warcie, wyjazd na turnus rehabilitacyjny (z Klubem Seniora), wycieczkę do Powsina k. Warszawy oraz szereg imprez okolicznościowych. Po rezygnacji 3 osób i dokooptowaniu jednej zarząd Koła nr 3 w Mikstacie MZERiI działa aktualnie w następującym składzie: Regina Stasierska – przewodnicząca, Janina Bieda – sekretarz, Krystyna Fabrowska – skarbnik, Bronisław Spławski i Maria Piaskowska – członkowie.

Po złożeniu sprawozdania finansowego ustępująca skarbnik podzieliła się z koleżankami i kolegami kilkoma refleksjami. – W którym roku i przez kogo koło zostało założone, tego nigdzie nie możemy się dowiedzieć. Pierwsze zapisane osoby to: Regina Narloch, Irena Sygo i Maria Mamys. Od roku 1994 przewodniczącym koła był Jan Wyrwas, sekretarzem Witold Ostrowicz a skarbnikiem Zofia Nawrot. Od 1995 do 2002 r. skarbnikiem był Kazimierz Cichowicz, a od 2002 r. aż do dzisiaj tę funkcję ja pełniłam. Będąc skarbnikiem przez 20 lat, a zarząd koła zmieniał się co 5 lat, miałam zatem możliwość współpracy z różnymi osobami i mogę powiedzieć, że w zarządzie nigdy nie było żadnych nieporozumień ani sporów. Odchodząc z zarządu pragnę nowo wybranemu zarządowi życzyć miłej i dobrej współpracy dla dobra naszego koła – mówiła pani Marianna Cichowicz.

Tradycyjne życzenia noworoczne emerytom i rencistom złożyli goście: burmistrz Henryk Zieliński, starosta Lech Janicki i ks. kan. Krzysztof Ordziniak, który przed spotkaniem odprawił w kościele farnym mszę św. w intencji mikstackich seniorów.

PKSkip to content