Pożegnanie ze szkołą w Mikstacie

Uczniowie odłożyli książki i zeszyty i mogą się cieszyć dwoma miesiącami wakacji. 69 absolwentów klas ósmych szkoły w Mikstacie we wrześniu rozpocznie naukę w wybranej szkole średniej. Kilkoro nauczycieli odeszło na emeryturę i oni także pożegnali się z mikstacką szkołą.     

W zakończonym właśnie roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie uczyło się 369 uczniów: 133 w klasach I-III oraz 236 w klasach IV-VIII. Z tej pierwszej grupy wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy, natomiast 165 z klas IV-VII promowano do klasy wyższej – z czego 91 otrzymało promocję z wyróżnieniem.

Spośród 69 tegorocznych absolwentów wyróżnionych zostało 26, którym sekretarz MiG Mikstat Danuta Kamińska wręczyła ufundowane przez burmistrza Henryka Zielińskiego albumy pt. „Legendy Wielkopolski” a wychowawcy świadectwa i nagrody książkowe.  Ośmioklasiści pożegnali się ze szkołą uroczyście, a swoim nauczycielom w podziękowaniu za 8 lat współpracy wręczyli kwiaty, okolicznościowe medale i statuetki.

– Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach na szczeblu szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Spośród pasma sukcesów wymienić można: I miejsce i tytuł laureata w wojewódzkim ekologicznym konkursie plastycznym „Cztery Pory Roku z OZE”, tytuł laureata XII w ogólnopolskim konkursie plastycznym im. Marii Konopnickiej, II miejsce w mistrzostwach województwa w festiwalu sztafet w Poznaniu w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz I i II miejsce indywidualnie podczas 57. Crossu Ostrzeszowskiego, a także tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu „Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki” – przypomniała Edyta Greinert, wicedyrektor szkoły w piątek, 23 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Po życzeniach i gratulacjach dla uczniów, po podziękowaniach dla nauczycieli, także tych odchodzących na emeryturę i pożegnaniu ośmioklasistów uroczystość zakończyło przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom. A kiedy już wychowawcy rozdali z klasach świadectwa wszyscy mogli radośnie zawołać: czas na wakacje.

PKSkip to content