Samorząd mikstacki wspiera kluby sportowe

Pieniądze na wspieranie rozwoju kultury fizycznej podzielone, umowy podpisane, czyli nasi młodzi sportowcy mogą się dalej szkolić i rywalizować o najwyższe laury na sportowych arenach. Burmistrz Henryk Zieliński podpisał umowy z KS Lilia Mikstat, UKS „Dunin” Biskupice Zabaryczne, Szkolny Związek Sportowy w Mikstacie i MLUKS „Szperek-Antonin” gwarantujące tym organizacjom funkcjonowanie w kolejnym sezonie.

Mikstacki samorząd co roku wspiera rozwój kultury fizycznej przekazując klubom sportowym szkolącym dzieci i młodzież szkolną dotacje na działalność w danym roku. Gros pieniędzy trafia do środowiska sportowego na podstawie uchwały nr XX/133/2020 Rady Miejskiej w Mikstacie z dnia 27 sierpnia 2020 r. w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania rozwoju kultury fizycznej na terenie  Miasta i Gminy Mikstat, ale gmina wspiera też organizacje prowadzące zajęcia sportowe w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego oraz promujące sport poprzez zdrowy styl życia.

W czwartek, 7 marca br. w ratuszu zostały podpisane umowy z czterema klubami, które szkolą dzieci i młodzież szkolną w piłce nożnej, kolarstwie i kolarstwie górskim MTB oraz lekkiej atletyce. Klub Sportowy Lilia Mikstat otrzymał dotację w wysokości 35 000 zł, UKS „Dunin” przy Szkole Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych 8 000 zł, Szkolny Związek Sportowy przy Szkole Podstawowej w Mikstacie 8 000 zł i MLUKS „Szperek – Antonin” 5 500 zł. To pierwsze rozdanie z puli pieniędzy zaplanowanych w 2024 r. na rozwój kultury fizycznej w naszej gminie. Poszczególne organizacje reprezentowali: SZS Mikstat – Jolanta Krystek, prezes; UKS „Dunin” Biskupice Zabaryczne – Donata Kołodziej, sekretarz klubu; KS Lilia Mikstat – Tomasz Maciejewski, prezes; LUKS „Szperek-Antonin” – Bogusław Janiak, kierownik klubu.

PK

Na zdjęciu od prawej: Bogusław Janiak, Jolanta Krystek, Henryk Zieliński, Donata Kołodziej i Tomasz Maciejewski.
Na zdjęciu od prawej: Bogusław Janiak, Jolanta Krystek, Henryk Zieliński, Donata Kołodziej i Tomasz Maciejewski.


Skip to content