Śladami poznańskich zabytków

Po mikołajkowym spotkaniu w dniu 06.12.2019 r. z pośrednikiem Mikołaja, czyli p. Magdaleną Cieślą, mieliśmy okazję 09.12.2019 r. udać się w niezapomnianą wycieczkę do Poznania. Opiekę nad nami sprawowały: p. Magdalena Maj, p. Łucja Staniszewska oraz p. Danuta Mazurkiewicz.

Pierwszym punktem podróży było Laboratorium Wyobraźni, w którym odbyliśmy trzygodzinne zajęcia w dziedzinie nauki i nie tylko. Przeprowadzaliśmy różne doświadczenia, a nawet budowaliśmy własnego robota-bączka.

Drugim etapem wycieczki było Stare Miasto, które zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Widzieliśmy ratusz, zamek Przemysła II. Zobaczyliśmy również koziołki; niestety nie te z ratusza, ale również piękne, ponieważ ubrane były w strój Mikołaja. Pobyt w Poznaniu zakończyliśmy odwiedzinami w Rogalowej Chacie, w której poznaliśmy tajną recepturę na rogale świętomarcińskie. Mogliśmy sami pomóc w ich wyrobieniu. Na końcu każdy z nas dostał kawałek do spróbowania- były pyszne.

Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy ochotę na następne. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu, aby nazajutrz udać się na zajęcia lekcyjne.

Uczestnicy wraz z opiekunamiSkip to content