Ślubowanie w Kaliszkowicach Kaliskich

24 października 2022 r. pierwszoklasiści z Kaliszkowic Kaliskich przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka, na który czekali i pilnie przygotowywali się pod kierunkiem wychowawczyni pani Irminy Rainer.

W tym roku szkolnym do braci uczniowskiej zostało przyjętych 7 dzieci. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści przedstawili bogaty program artystyczny. Z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz wykonali taniec z pomponami. Zanim jednak zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami – odpowiadali na kilka bardzo ważnych pytań.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pani Irena Kurek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Tego dnia również w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób ślubowania dokonali rodzice – wspólnie powtarzając słowa iż będą starać się pamiętać, że dziecko jest cudownym darem, które zasługuje na to aby słuchać uważnie o czym mówi, doceniać to, co w nim najlepsze, często je przytulać a przede wszystkim cieszyć się jego dzieciństwem, które tak szybko przemija.

Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, rożki obfitości, upominki od przedszkolaków oraz kolegów i koleżanek z klasy drugiej i trzeciej.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, w radosnym nastroju dzieci wraz z mamami, wychowawczynią i panią dyrektor udały się na poczęstunek oraz wspólną zabawę do bajkolandu „Pelikanek”.

Rodzice pierwszakówSkip to content