ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH ZABARYCZNYCH

„Już nie jestem przedszkolaczek.

Wkładam książki w mój plecaczek

i do szkoły z nimi gnam.

Jestem uczniem mówię Wam!”

 

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 7 listopada br. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności rodziców, zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i muzyczne.  Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Rafał Kałążny dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek”.  Nie obyło się bez upominków, życzeń i pamiątkowych zdjęć.  Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Wszystkim pierwszakom życzę, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana radosna chwila, życzę , aby każdy dzień spędzony w szkole był wspaniałą intelektualną przygodą pełną wrażeń i dobrych emocji,  a rodzicom gratuluję tak zdolnych pociech.

Wychowawczyni Dominika Dera-Kalina

 Skip to content