Ślubujemy!

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Pierwszej Klasy Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich 22 października tego roku, złożyły Akt Pasowania na Żaka Przedszkolaka oraz Akt Ślubowania na Pierwszoklasistę.

Uroczystość ze względu na nadal trwające obostrzenia została podzielona na 2 części.

Część I:

Ślubowanie klasy I

W tym roku w klasie I jest sześcioro uczniów, 2 dziewczynki i 4 chłopców. O godzinie 10.00 pierwszoklasiści przedstawili przygotowaną pod okiem Wychowawczyni Pani Mirosławy Wojakiewicz piękną część artystyczną. Na uroczystość zaproszeni zostali Rodzice uczniów oraz Pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak. Uczniowie po przedstawionej część artystycznej przeszli do złożenia Aktu Ślubowania, następnie Pani Dyrektor pasowała dzieci na Pierwszoklasistów wielkim ołówkiem. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a następnie zostały im wręczone dyplomy, legitymacje szkolne, karty czytelnicze i rożki obfitości przygotowanie przez Radę Rodziców naszej szkoły. Uczniowie wraz z rodzicami, wychowawczynią i Panią Dyrektor udali się do pięknie przygotowanej sali na słodki poczęstunek i wspólne świętowanie.

Część II:

Pasowanie na Żaka Przedszkolaka

Następnie o godzinie 12.00 swoją uroczystość rozpoczął oddział przedszkolny. Na uczęszczających do przedszkola 24 przedszkolaków, pięcioro z nich przystąpiło do pasowania na Żaka Przedszkolaka. Tutaj również zaproszeni zostali Rodzice dzieci przedszkolnych oraz Pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak.

Przedszkolaki przygotowane przez Wychowawczynię, Panią Honoratę Świerczyk przedstawiły wyjątkową i barwną część artystyczną. Po jej zakończeniu Pani Dyrektor, jak w przypadku klasy Pierwszej, przystąpiła do Pasowania dzieci wielkim ołówkiem. Przedszkolaki również zostały nagrodzone brawami przez swoich rodziców oraz kuferkami obfitości, które ufundowała szkolna Rada Rodziców. Następnie przedszkolaki wraz z rodzicami zasiedli wspólnie do pięknie przygotowanego słodkiego poczęstunku, który zorganizowała Przedszkolna Trójka Klasowa.

Zarówno dla Klasy Pierwszej jak i dla Przedszkolaków był to piękny i wyjątkowy dzień, który za pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz społeczności szkolnej!Skip to content