Menu główne

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

27 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książki “Komputerowy ćpun”, “Trener marzeń”, oraz  fantastycznej serii “Kosmiczne Bobry”. 

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Mikstat. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI, VII VIII. Tematem spotkania było uzależnienie od gier komputerowych. Autor “Komputerowego ćpuna” opowiadał o faktach i mitach związanych z grami komputerowymi, zwrócił uwagę na zagrożenia jakie są związane z uzależnieniem od gier. Stwierdził, że gry komputerowe same w sobie nie są złe, natomiast często zdarza się niewłaściwe do nich podejście.

Krzysztof Piersa wzbudził wśród młodzieży duże zainteresowanie tematami, które poruszał. Przedstawił proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką. O problemach związanych z nałogowym graniem mówił nie z perspektywy”uczonego mędrca”, lecz jako przyjaciel i doradca dzieląc się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem.

U.R.Skip to content