SPOTKANIE Z PROFILAKTYKIEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH ZABARYCZNYCH

,,ŚWIADOMY-CZUJNY-BEZPIECZNY’’- SPOTKANIE Z PROFILAKTYKIEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH ZABARYCZNYCH

18 września odbyło się  spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem  Komendy Policji w Ostrzeszowie dla uczniów  klas 0-VII. Zajęcia prowadził  st. aspirant Tomasz Morawek.

Dzieci utrwaliły  temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Omówiono kwestie związane z korzystaniem z przejść dla pieszych. Policjant przypomniał , w jakich miejscach można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a w jakich jest to bardzo niebezpieczne i przede wszystkim niezgodne z przepisami. Mowa była również o bezpieczeństwie rowerzystów, o tym, jak powinien być wyposażony jednoślad i jak osoby poruszające się jednośladami powinny korzystać z dróg.
Dzieci dowiedziały się również o zasadach kontaktu z osobami nieznajomymi oraz zasadach bezpiecznej zabawy poza terenem szkoły.

Funkcjonariusz policji st. aspirant Tomasz  Morawek  przekazał starszym uczniom  informacje dotyczące konsekwencji  naruszania prawa. Uczniowie mogli zadawać pytania i rozwiewać wątpliwości związane z łamaniem obowiązujących w Polsce przepisów. Dowiedzieli się, jakie są kompetencje policjantów w zakresie prewencji, zbierania dowodów oraz sędziego, który podejmuje ostateczną decyzję i wydaje wyrok. Uczniowie usłyszeli, jakie i za co mogą ponieść konsekwencje, jakie sędzia może zastosować środki karne i zapobiegawcze. Poruszony był temat wagarów, bójek, palenia papierosów, spożywania alkoholu, posiadania i używania narkotyków, przestępstw internetowych.

Dziękujemy za spotkanie.

                                                                                                         Pedagog szkolny

                                                                                                                mgr Jolanta GrzesiakSkip to content