Menu główne

Spotkanie z pszczelarzem w Szkole Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

W dniu 18 maja w naszej szkole z okazji „Dnia Pszczoły” odbyło się spotkanie z pszczelarzem panem Grzegorzem Kaliną, który posiada własną pasiekę i zarazem jest wielkim pasjonatem pszczół. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.

Pan pszczelarz opowiedział dzieciom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele  rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska pracę pszczół – zamkniętych w oszklonej ramce edukacyjnej oraz plastra miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy.

Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu.

Dziękujemy za to niezwykle inspirujące spotkanie!

Dominika Dera-KalinaSkip to content