Sprzątanie zaśmieconego świata

W tym roku nagroda burmistrza Mikstatu za udział w akcji „Sprzątanie świata 2023” trafiła do Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich. Niestety, śmieci w naszym otoczeniu jest nadal bardzo dużo, co widać po efektach zaledwie kilkugodzinnego przeczesywania przez przedszkolaków, uczniów, radnych i urzędników poboczy dróg, zagajników i innych miejsc publicznych itp. – 7 560 litrów różnych odpadów zebranych do 63 120-litrowych worków.

Podsumowanie tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” (8-22 września 2023 r.) odbyło się 27 września w Urzędzie Miasta i Gminy Mikstat, gdzie burmistrz Henryk Zieliński, podziękował wszystkim uczestnikom akcji „Sprzątanie Świata łączy ludzi ”. – Niestety, naprawdę było co sprzątać, bo jeśli zliczyć śmieci zebrane przez przedszkolaków, uczniów gminnych szkół oraz radnych i urzędników, to razem uprzątnięto 7 560 litrów odpadów (63 worków 120-litrowych) zebranych w lasach, przy drogach itp. Wszystkim włączonym do akcji jeszcze raz serdecznie dziękujemy, za czynny udział i pomoc w sprzątaniu naszej planety – mówi Monika Piechocka z UMiG Mikstat, organizatorka akcji w naszej gminie.

W ciągu kilku dni akcji „Sprzątanie świata 2023” w gminie Mikstat zaopatrzeni przez magistrat w rękawice i worki przedszkolaki i uczniowie zapełnili odpadkami 52 worki – to w sumie 6 240 litrów śmieci. Kolejnych 11 worków śmieci zebrali dorośli. Nagroda dla najbardziej aktywnej placówki (tablica suchościerna – magnetyczna) tym razem powędrowała do Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich.

RedSkip to content