Sukces uczennic z Biskupic Zabarycznych w konkursie przyrodniczym

Wśród laureatek wojewódzkiego konkursu przyrodniczego znalazły się dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych: Maja Nieruchalska i Zuzanna Dziegińska.

18 listopada 2022 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się podsumowanie wojewódzkiego, przyrodniczego konkursu organizowanego w czerwcu 2022 roku pod hasłem ,,Przyrodnicze  rymowanie otaczającego świata poznawanie – motyle wielkopolskich parków krajobrazowych.”

Celem konkursu było stworzenie publikacji dla  mieszkańców województwa, która w prosty i przystępny sposób przybliży im wybrane gatunki motyli wielkopolskich parków krajobrazowych. Ponadto poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska w ramach zasady zrównoważonego rozwoju. Konkurs sprzyjać ma także nabyciu przez dzieci umiejętności rozpoznawania wybranych gatunków motyli. Intencją organizatorów jest również rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody oraz motywowanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego. Ocenie jurorów podlegało 807 prac.

W tym roku laureatkami konkursu zostały dwie uczennice klasy VIII Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych: Maja Nieruchalska  –  III miejsce w kategorii Rusałka Ceik oraz Zuzanna Dziegińska –III miejsce w kategorii Dostojka Malinowiec.

– Dziewczyny serdecznie Wam gratuluję i życzę dalszych sukcesów na kolejnym już etapie edukacji. Edukacja przyrodnicza ma sens! – cieszy się z osiągnięcia swoich podopiecznych Jolanta Grzesiak, pod okiem której uczennice przygotowywały się do konkursu.

REDSkip to content