Święto Niepodległości w Szkole z Oddziałem Przedszkolnym w Kaliszkowicach Kaliskich

 „Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi –

N I E P O D L E G Ł O Ś Ć.”

 

11 listopada 1918r. – jakże ważna dla nas wszystkich Polaków data, to już 104 lata jak jesteśmy wolnym, niepodległym Krajem.

W naszej szkole, w tym ważnym dla nas dniu, uczniowie klasy I, V, VI i VIII przygotowali bardzo piękną, a zarazem wzruszającą akademię pod kierunkiem pani Arlety Joks i pani Moniki Raczak. Słowa  pieśni i recytacje wspaniałych patriotycznych wierszy, przybliżyły nam, w sposób bardzo zrozumiały, tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał aż 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Przedstawili postaci historyczne mające ogromne znaczenie w tych wydarzeniach historycznych.  Punktualnie o godzinie 11.11 został uroczyście, przez całą społeczność szkolną, odśpiewany nasz hymn narodowy.

Nie zapomnimy o tych wydarzeniach, będziemy pamiętać komu zawdzięczamy dzisiejszą WOLNOŚĆ!!! Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

A.   JoksSkip to content