Świętowali z Trubadurami i Doruchowianami

Mikstaccy seniorzy świetnie się bawili obchodząc Dzień Seniora i Dzień Chłopca: najpierw na koncercie zespołu TRUBADURZY w sali Arena Ostrów a następnie w swoim Klubie Seniora w Mikstacie, gdzie do wspólnego śpiewania i tańca zagrzewał ich Zespół Folklorystyczny DORUCHOWIANIE.

Międzynarodowy Dzień Seniora (1 października) seniorki i seniorzy z Mikstatu, na zaproszenie prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, świętowali na koncercie Trubadurów w nowoczesnej sali sportowo-widowiskowej Arena Ostrów, gdzie bawiło się 3000 ludzi.

Dwa tygodnie później, 14 października seniorzy spotkali się w swoim macierzystym klubie w Mikstacie, żeby uczcić Dzień Chłopca (30.09) oraz Europejski Dzień Seniora (20.10). – Zarówno koncert Trubadurów jak i to kameralne spotkanie w Klubie Seniora na pewno pozostaną na dłużej w naszej pamięci. U siebie bawiliśmy się razem z Zespołem Folklorystycznym Doruchowianie pod kierownictwem pani Sary Rainer. Były z nami także panie Danuta Kamińska, sekretarz miasta i gminy Mikstat oraz Karolina Chmielewska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, które złożyły seniorom okolicznościowe życzenia. Bawiła się z nami także Halina Zadka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Wszystkim dopisywało poczucie humoru, bawiliśmy się w świetnej atmosferze, szczególnie panowie, bo z okazji Dnia Chłopaka dostaliśmy dodatkowe życzenia, bo chłopak, to nie tylko nastolatek, lecz także sześćdziesięciolatek. Nasi starsi panowie wciąż czują się młodzi, zdrowi i w pełni sił – zapewnia Edmund Tetlak, kierownik Klubu Senior+ w Mikstacie.

PKSkip to content