Szczepienia przeciw COVID-19 w ośrodku zdrowia w Mikstacie

Szczepienia w ośrodku zdrowia w Mikstacie w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 rozpoczną się w następny poniedziałek, 25 stycznia. Zgodnie z rządowym harmonogramem jako pierwsze szczepionkę otrzymają osoby osiemdziesięcioletnie i starsze. Każda zarejestrowana osoba dzień przed terminem szczepienia otrzyma wiadomość SMS przypominającą o planowanym terminie wizyty w punkcie szczepień. Gmina zorganizuje dowóz na szczepienie osób, które same nie są w stanie dotrzeć do przychodni.

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej uruchomił Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 z wykorzystaniem szczepionek zakupionych przez Unię Europejską i przekazanych Polsce. Każda osoba, która zgłosi się na szczepienie przeciw COVID-19 i zostanie zarejestrowana przyjmie dwie dawki szczepionki. Mieszkańcy miasta i gminy Mikstat mogą się zaszczepić w SPZOZ Miejsko-Gminnego Ośrodka Zdrowia przy ul. Mickiewicza 1 w Mikstacie.

Od 15 stycznia 2021 r. prowadzona jest rejestracja na szczepienie osób, które skończyły 80 lat, natomiast od 22 stycznia 2021 r. będzie można rejestrować osoby, które skończyły 70 lat. Informacja o możliwości rejestracji 60-latków zostanie podana w późniejszym terminie.

Rejestracji można dokonać w jeden z następujących sposobów:

1. Telefonicznie – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową ogólnopolską infolinię 989

Konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz placówkę najbliższą miejscu zamieszkania; przez telefon można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Można także zarejestrować się dzwoniąc bezpośrednio do ośrodka zdrowia w Mikstacie na numery tel.: 62 721 01 54 lub 62 731 00 04.

2. Online – poprzez e-Rejestrację na www.pacjent.gov.pl.

Aby skorzystać z e-Rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany; system zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Można także samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

Do sprawnego przeprowadzenia procesu rejestracji na szczepienie pacjent powinien przygotować numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie przysłany SMS z potwierdzeniem rejestracji oraz z przypomnieniem o terminie szczepienia (na dzień przed planowanym zabiegiem). W przyszłym tygodniu – 25 stycznia – rozpoczynają się szczepienia w grupie seniorów; pierwsze grupa szczepionych obejmuje osoby 80-letnie i starsze. Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy zacznie się szczepienie 70-latków – zależy to od liczby dostępnych szczepionek.

Szczepienia najstarszych seniorów będą prowadzone w ośrodku zdrowia przy ul. Mickiewicza 1 w Mikstacie od przyszłego tygodnia, 25 stycznia br. – w poniedziałki (w godz. 13.oo – 16.oo), wtorki (w godz. 8.oo – 11.oo) i czwartki (w godz. 10.oo-11.3o)

– W styczniu możemy zaszczepić 60 osób, po 30 w każdym tygodniu. Na poszczególne terminy w styczniu i lutym mamy już komplet rejestracji. Od 15 lutego liczba szczepionych się podwoi, ponieważ dodatkowo zaczniemy podawać drugą dawkę szczepionki osobom, które wcześniej otrzymały pierwszą dawkę. Dzień przed terminem szczepienia każdy otrzyma na telefon podany przy rejestracji SMS-a przypominającego o wyznaczonej godzinie szczepienia. Przed podaniem szczepionki w naszym punkcie szczepień trzeba będzie wypełnić specjalną ankietę, na podstawie której będziemy mogli określić, czy pacjent może być zaszczepiony w tym dniu – informuje lek. med. Kazimierz Kulikowski, kierownik SPZOZ Miejsko-Gminnego Ośrodka Zdrowia w Mikstacie.

Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego gmina zapewni transport osobom, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepienia. Bezpłatny dowóz do ośrodka zdrowia przysługuje osobom posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę oraz osobom starszym, niemogącym samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Osoby zainteresowane taką pomocą powinny się skontaktować z Urzędem Miasta i Gminy Mikstat telefonicznie – numer 62 731 00 43 wew. 131.

PK

Szczepienia przeciw COVID-19 w ośrodku zdrowia w MikstacieSkip to content