Szkolny piknik integracyjny w Kaliszkowicach Ołobockich

5 września w Szkole Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich odbył się piknik integracyjny. Przedsięwzięcie to zorganizowano dzięki pomysłowości i współpracy Rady Rodziców, Dyrekcji, nauczycieli i uczniów. W integracji uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Na czas pikniku zostały zaplanowane liczne gry i zabawy, w których wszyscy ochoczo brali udział. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności taneczne oraz wykazać się sprawnością i zręcznością podczas gier zespołowych. Dziewczęta najlepiej bawiły się podczas prezentacji takich tańców, jak „Belgijka” czy „Kaczuszki” oraz gry w „Dwa Ognie”. Chłopcy natomiast preferowali grę w piłkę nożną i koszykową. Wyczerpani zabawą chętnie wspólnie siadali na rozłożonych na trawniku kocach i delektowali się różnymi przekąskami. Rozmowom i głośnym śmiechom nie było końca.

Dla wszystkich dzieci Rada Rodziców przygotowała smaczną niespodziankę. Po wysiłku fizycznym – dla ochłody – podano  przepyszne lody a dla tych, którzy opadli z sił sycące hot-dogi.

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany piknik spełnił oczekiwania dzieci i młodzieży uczestniczących w imprezie.

Dzień ten był radosny, pełen miłej zabawy i pozytywnych przeżyć.

 

Karolina SzewczykSkip to content