Uczennica Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych Laureatką „Złotej Żaby” w Dziedzinie Matematyki

20 kwietnia 2024 r. w Swarzędzu, w siedzibie dwujęzycznych szkół Fundacji Edukacji Społecznej EKOS (organizatora konkursu) odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu „Złota Żaba” 2023/2024 w Dziedzinie Matematyki oraz w Dziedzinie Języka Polskiego i Literatury.

Patronat nad „Złotą Żabą” sprawował Instytut Informatyki i Ekonomii Ilościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a patronat medialny – Polskie Radio w Poznaniu.

Konkurs skierowany był do Uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z województw: wielkopolskiego oraz lubuskiego, którzy łączą wiedzę z umiejętnością niestereotypowego myślenia i poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów, łączą wyobraźnię z precyzją posługiwania się słowem i liczbami.

Konkurs odbywał się dwuetapowo. I etap konkursu (etap szkolny) miał miejsce 16 listopada 2023 r., natomiast II etap (finał konkursu) został przeprowadzony 2 marca 2024 r. w Swarzędzu, w siedzibie organizatora konkursu.

Liliana Biała – uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych, została Laureatką tegorocznej edycji Konkursu „Złota Żaba” zdobywając 2 miejsce spośród 1253 uczniów biorących udział w konkursie w Dziedzinie Matematyki!

Laureatka, z rąk członków Komisji Konkursowej oraz od przedstawicieli instytucji, które wspierają „Złotą Żabę”, otrzymała prestiżową statuetkę Złotej Żaby, wartościowe nagrody rzeczowe oraz wielkie gratulacje.

Uroczystą Galę ogłoszenia wyników oraz rozdania nagród uświetnił Poznański zespół Retro Jazz Quartet, który uczestnikom uroczystości i zaproszonym gościom umilił czas wykonując wybrane światowe standardy jazzowe.

Wielkie i zasłużone GRATULACJE dla Liliany!!!

Bernadetta BiałaSkip to content