UCZESTNICY KOŁA NAUKOWEGO Z BISKUPIC ZABARYCZNYCH POZNALI BUDOWĘ I ZASADY DZIAŁANIA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH PODCZAS WYCIECZKI NA FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ

VII ETAP BADAŃ DOTYCZYŁ WIEDZY NA TEMAT ,,ENERGII SŁONECZNEJ”

Mali odkrywcy przyswoili informacje o procesie przekształcania energii słonecznej w prąd. Podczas badania właściwości naturalnego światła, uczestnicy koła naukowego wykonali doświadczenia. Metody badawcze nasunęły wniosek, że powolne działanie promieni słonecznych wpływa na efektywność urządzeń. Uczniowie mieli także możliwość wykonania mikrofalówek, naładowania kilku urządzeń promieniami słonecznymi oraz wykonania plakatów reklamujących OZE.

VIII ETAP PROGRAMU BYĆ JAK IGNACY POZWOLIŁ SPRAWDZIĆ, JAK DZIAŁAJĄ ELEKTROWNIE WODNE.

Tym razem mali naukowcy poznali sposoby wykorzystania energii wodnej oraz działanie turbiny w elektrowniach wodnych. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda budynek elektrowni i w jakim miejscu najlepiej go usytuować. Wykonując zadania w tym etapie programu uczestnicy po raz kolejny przekonali się o ogromnej roli wody występującej na Ziemi w kilku stanach skupienia. Jest ona nie tylko niezbędna do życia, ale jest także źródłem nieustającej energii.

                                                                                                                                   ( D.K)Skip to content