Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych zwycięzcami konkursu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych zwycięzcami konkursu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie i zdobywcami głównej nagrody – wycieczki do Warszawy!

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie zorganizował konkurs pod hasłem: „Październik miesiącem oszczędzania”. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych tematyki oszczędzania poprzez świętowanie Światowego Dnia Oszczędzania, który obchodzony jest 31 października. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych, które przystąpiły do Szkolnej Kasy Oszczędności (S.K.O.) z terenu dwóch województw działania banku: wielkopolskiego oraz łódzkiego i trwał od 10 do 31 października 2022 r.

Konkurs przeprowadzony był dla dwóch odrębnych grup wiekowych uczniów:

  • kategoria 1: Uczniowie klas I-III szkół podstawowych,
  • kategoria 2: Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych.

W kategorii uczniów klas I-III zadaniem konkursowym było wykonanie (indywidualnie lub grupowo) skarbonki z surowców wtórnych.

W kategorii klas IV-VIII zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu o tematyce oszczędzania. Film mógł trwać maksymalnie 30 sekund, miał być kreatywny i przygotowany wspólnie przez uczniów danej klasy.

Nagrodą główną w konkursie była zorganizowana przez Organizatora wycieczka do Centrum Pieniądza w Warszawie, tak więc było o co walczyć!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych stanęli na wysokości zadania i z ochotą oraz zaangażowaniem przystąpili do konkursu 🙂

W kategorii pierwszej na konkurs wpłynęło 7 oryginalnych, kreatywnych, pięknych i bardzo ciekawych skarbonek. W kategorii drugiej do konkursu zgłoszono 4 filmiki (z kl. IV, V, VI oraz VIII), a każdy z nich w interesujący i niebanalny sposób (czasem humorystyczny) przedstawiał tematykę oszczędzania.

Spośród wszystkich skarbonek wykonanych przez uczniów kl. I-III naszej szkoły zgłoszonych do pierwszego etapu konkursu, do następnego etapu mogła być wybrana tylko jedna. Jury postanowiło do dalszego etapu przekazać skarbonkę „Świnkę” wykonaną przez Amelkę Nieruchalską (uczennicę klasy drugiej). Natomiast w kategorii drugiej, do dalszego etapu mógł zostać wybrany tylko 1 filmik z danej szkoły i tutaj Jury postanowiło wybrać film pt.: „Wesele” przygotowany przez uczniów klasy IV, Wychowawcę oraz Rodziców.

Wybrana skarbonka oraz film zostały przekazane do Centrali Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, gdzie wpływały również skarbonki i filmy z wielu innych szkół. Jury musiało zmierzyć się z wyjątkowo trudnym zadaniem: spośród wszystkich pięknych skarbonek i ciekawych filmów zadaniem Jury było wskazanie laureata konkursu – zwycięzcy w każdej kategorii oraz wyróżnień.

Z ogromną radością informuję, iż film pt.: „Wesele” z uczniami klasy IV w rolach głównych, został doceniony przez Jury i nagrodzony I miejscem w kategorii klas IV-VIII !!!

Wielkie i zasłużone gratulacje!

Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięska klasa otrzymuje nagrodę główną w postaci wycieczki do Warszawy, gdzie uczniowie odwiedzą Centrum Pieniądza oraz Centrum Nauki Kopernik!

Laureaci nagrody głównej:

  • Amelia Janiak – w roli „Panny Młodej”,
  • Marcel Śmiechowski – w roli „Pana Młodego”
  • Marcelina Banaś – w roli „gościa weselnego”,
  • Tobiasz Biały – w roli „gościa weselnego”,
  • Piotr Kupiec – w roli „gościa weselnego”,
  • Miłosz Walczak – w roli „gościa weselnego”,
  • Alan Witoń.

Nie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w nagraniu filmu ale zgodnie z regulaminem konkursu – na wycieczkę pojedzie cała klasa IV !

Niezwykle miło mi poinformować, że Szkoła Podstawowa w Biskupicach Zabarycznych została dwukrotnie doceniona w konkursie, ponieważ przekazana do 2 etapu skarbonka „Świnka” autorstwa Amelki Nieruchalskiej z klasy II, otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III !!!

Fakt zdobycia zaszczytnego tytułu wyróżnienia w konkursie ogromnie cieszy, tym bardziej, że decyzją Dyrekcji Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie – dzięki wyróżnionej pracy Amelki, cała klasa II również pojedzie na wycieczkę do Warszawy!

Serdeczne gratulacje dla Amelki i całej klasy 2 !

W dniu 1 grudnia b.r., społeczność szkolną zaszczyciła obecność Dyrektora Oddziału w Mikstacie RBS w Lututowie Pana Tomasza Mocka oraz Pani Moniki Michalak, którzy gratulowali zdobytych osiągnięć oraz rozdawali wszystkim biorącym udział w konkursie uczniom dyplomy a zwycięskim klasom również gadżety bankowe. Przy okazji przekazano gościom zebraną przez uczniów i przedszkolaków sporą ilość nakrętek na szczytny cel – zbiórka pod patronatem RBS w Lututowie oraz S.K.O.

Zachęcam do obejrzenia załączonego 30-sekundowego zwycięskiego filmiku pt. „Wesele” oraz załączonych zdjęć, wśród których ukazana jest wyróżniona skarbonka, wszystkie wspaniałe prace uczniów Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych oraz fotorelacja z rozdania nagród i dyplomów.

Link do filmu

Zwycięskie prace są również zaprezentowane na profilu społecznościowym Facebook Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie i jego stronie internetowej.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie „Październik miesiącem oszczędzania” za podjęcie wysiłku i przygotowanie pięknych skarbonek oraz za nagranie ciekawych filmików.
Podziękowania kieruję również do rodziców aktywnie wspierających i pomagających dzieciom w realizacji zadań konkursowych, do nauczycieli zaangażowanych w konkurs, do Dyrekcji i pracowników Oddziału w Mikstacie RBS w Lututowie oraz oczywiście do Organizatora konkursu, bez którego nie byłoby finalnie tyle radości w naszej szkole!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za udział, a uczniom klasy II i klasy IV serdecznie gratuluję wygranej nagrody: WYCIECZKI DO WARSZAWY! Jaki jest wniosek? Zawsze warto próbować!

Wycieczka zaplanowana jest na I kwartał następnego roku kalendarzowego. Będzie ona okazją do odwiedzenia interesujących miejsc, poznania kolegów i koleżanek z innych szkół (laureatów i wyróżnionych w konkursie) i z pewnością ciekawym doświadczeniem.
Z niecierpliwością czekamy na ten wyjazd!

Opiekun Koła S.K.O.,
Wychowawca klasy IV,
Bernadetta BiałaSkip to content