Ulica Kaliska z nową nawierzchnią

Nowa kanalizacja, nowe krawężniki i świeżo wylany asfalt. Drugi odcinek ulicy Kaliskiej – od Polnej do granicy miasta z Kotłowem – zmienia swoje oblicze. O zakończeniu inwestycji będzie można powiedzieć, kiedy zostanie położy nowy chodnik, co leży w gestii samorządu powiatowego.

Dobiega końca realizacja II etapu wymiany sieci kanalizacyjnej w Mikstacie. Ten etap obejmował prace na ulicy Kaliskiej – od Polnej do granicy miasta. Instalacja kanalizacyjna została wymieniona i na początku tego tygodnia można było położyć nową nawierzchnię asfaltową. Wzdłuż całego odcinka modernizowanej w II etapie ulicy Kaliskiej położono także nowe krawężniki. Koszt realizacji tego etapu to 1 mln 400 tys. zł. Pogoda sprzyjała wykonawcom, co pozwoliło na sprawną realizację zadania. Zgodnie z umową realizacja II etapu wymiany sieci kanalizacyjnej w Mikstacie powinna się zakończyć do 15 maja br.

Pozostaje jeszcze kwestia chodnika ze ścieżką rowerową. Ulica Kaliska jest drogą powiatową i to powiat ostrzeszowski powinien wykonać nowy chodnik wzdłuż jezdni.

PKSkip to content