Uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Jest taki dzień w roku w naszej szkole, w którym oddajemy szacunek tym, którzy wychowują swoje wnuki, przejmując niejednokrotnie rolę zapracowanych rodziców.

Jest to dzień szczególny dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

W tym roku 14 lutego o godzinie 12.00 powitaliśmy dziadków i babcie w murach naszej szkoły. Chcąc wprowadzić przybyłych gości w dobry humor, uroczystość rozpoczęliśmy scenką prezentującą gwarę wielkopolską, nawiązując do tradycji naszej małej ojczyzny, jaką jest Wielkopolska. W rolę 2 chłopców, którzy bardzo kochają swoich dziadków wcieliły się uczennice klasy VII, które okazały się fantastycznymi aktorkami.

Następnie prezentowały się dzieci oddziału przedszkolnego i wreszcie uczniowie klas I – III. Część artystyczna obfitowała w żarty, scenki z życia wzięte, piosenki, pokazy taneczne i instrumentalne. Wnuczęta udowodniły, że doskonale znają swoje babcie i dziadków – ich pragnienia, radości i smutki. Zaprezentowały swoje rozmaite talenty artystyczne i aktorskie.

Nie zabrakło też życzeń wypowiedzianych i wyśpiewanych. Każda babcia i każdy dziadek otrzymali piękny upominek, wykonany własnoręcznie przez wnuki. W niejednych oczach widać było wzruszenie, radość i szczęście. Oklasków nie brakowało. Pani dyrektor Irena Kurek złożyła gościom najlepsze życzenia i zaprosiła na poczęstunek.

Słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy okazali swoją pomoc w przygotowaniu kameralnego spotkania przy zastawionym stole dla naszych dostojnych gości.Skip to content