Uwaga – utrudnienia na Mickiewicza, Matejki i Południowej!

Już od czwartku utrudnienia w ruchu w Mikstacie w rejonie ulic: Mickiewicza, Matejki i Południowa; od poniedziałku Mickiewicza od Matejki w górę – wyłączona z ruchu.

W tym tygodniu rozpoczynają się prace na ulicach: Mickiewicza, Matejki i Południowej w Mikstacie, gdzie stara ogólnospławna kanalizacja zostanie wymieniona na dwie oddzielne instalacje: sanitarną i deszczową.

W związku z prowadzonymi robotami od czwartku, 14 lipca nastąpią utrudnienia w poruszaniu się pojazdami w tym rejonie, natomiast od poniedziałku, 18 lipca, ul. Mickiewicza od Matejki w górę w ogóle zostanie wyłączona z ruchu.

Prosimy zachować ostrożność i stosować się do znaków drogowych ustawionych na tym obszarze na czas realizacji inwestycji. O kolejnych utrudnieniach i ograniczeniach komunikacyjnych będziemy informowali na bieżąco na stronie internetowej Mikstatu oraz na facebooku.

Modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej z odnowieniem nawierzchni ulic i chodników to kolejny etap porządkowania infrastruktury komunalnej w mieście, poprawiający bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Jest to największa jak dotychczas inwestycja realizowana przez samorząd mikstacki z dofinansowaniem z rządowego funduszu Polski Ład (95 % wartości kwoty przetargu – 4 mln 605 tys. zł).Wykonawcą wybranym w przetargu została firma Przedsiębiorstwo Budowlane „M. Wawrzyniak” z Ostrzeszowa, która za kwotę 4 mln 846 tys. 847,75 zł zobowiązała się w przeciągu 6 miesięcy przebudować istniejącą infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną w rejonie ul. Mickiewicza, Matejki i Południowej zastępując istniejącą kanalizację ogólnospławną siecią kanalizacji sanitarnej i oddzielnie deszczowej.

PK

Już od czwartku utrudnienia w ruchu w Mikstacie w rejonie ulic: Mickiewicza, Matejki i Południowa

Już od czwartku utrudnienia w ruchu w Mikstacie w rejonie ulic: Mickiewicza, Matejki i Południowa

Już od czwartku utrudnienia w ruchu w Mikstacie w rejonie ulic: Mickiewicza, Matejki i PołudniowaSkip to content