W dobrym humorze i świątecznym nastroju

Mikstackie mikołajki

Święty Mikołaj rozdawał świąteczne paczki i woził saniami wokół rynku. Pan Bzik zachęcał do wspólnego śpiewania świątecznych piosenek  i rozśmieszał wszystkich do łez. A wieczorem na choince na Rynku rozbłysły światełka.  

W tym roku Święty Mikołaj trochę się spóźnił i dotarło Mikstatu dopiero w sobotę, 10 grudnia. Co się odwlecze to nie uciecze a najważniejsze, że podczas mikołajkowego spotkania w sali MGOK-u w Mikstacie wszystkim dopisywał humor. Zadbał o to Kabaret Bzik, który szybko skradł serca dzieciaków. Były zatem wspólnie odgrywane scenki humorystyczne, czytanie i zgadywanie przez rodziców tytułów bajek (oczywiście cała sala głośno podpowiadała), wspólne śpiewanie świątecznych piosenek i „rodzinne” zdjęcie.

Później pojawił się Święty Mikołaj, który wszystkim grzecznym dzieciom (ale tym mniej grzecznym również) wręczył paczki przygotowane przez panie Elę Gorowij i Halinę Zadkę z Urzędu Miasta i Gminy Mikstat oraz sołectwo Mikstat Pustkowie. Na koniec, wszyscy w dobrym nastroju, w towarzystwie Henryka Zielińskiego, burmistrza Mikstatu i Stanisława Błaszczyka, radnego i sołtysa Mikstatu Pustkowie przeszli na Rynek, żeby zapalić światełka na choince.

PK

 Skip to content