WARSZTATY EDUKACYJNE ,,W LEŚNYM KLIMACIE ‘’ W PRZEDBOROWIE

DNIA 23 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU UCZNIOWIE KLAS 1 – 3 WSPÓLNIE Z PRZEDSZKOLAKAMI Z BISKUPIC ZABARYCZNYCH BRALI UDZIAŁ W WARSZTATACH EDUKACYJNYCH ZORGANIZOWANYCH PRZEZ NADLEŚNICTWO PRZEDBORÓW DOFINANSOWANE Z WFOŚIGW W POZNANIU.

Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie efektywności i atrakcyjności przekazywania wiedzy z zakresu adaptacji do zmian klimatu, ochrony bioróżnorodności i świadczeń ekosystemowych oraz ochrony wód, a także zrównoważonej gospodarki leśnej, roli lasów i drewna w codziennym życiu każdego człowieka oraz pracy leśnika na terenie Nadleśnictwa Przedborów.

Podczas warsztatów leśnicy z Nadleśnictwa Przedborów opowiedzieli o tym, dlaczego warto chronić przyrodę i jak dbać w tym zakresie każdego dnia.

Spotkanie klas 1- 3 w altance ,,Pod dębem” poświęcone było zagrożonym gatunkom,  ssakom. Uczniowie poszerzyli wiadomości o nietoperzach. Szczegółowo omówiono zagadnienia gatunków polskich nietoperzy, ich budowy, pokarmu, hibernacji, echolokacji oraz schronienia. Podsumowaniem zajęć był quiz oraz wykonanie skrzynek dla nietoperzy. Wszyscy uczniowie pod kierunkiem wychowawców ochoczo majsterkowali.

Przedszkolaki gościły na ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Przedborów, która zawiera wiele istotnych i ciekawych informacji przyrodniczych. Na placu Pod dębem, tradycyjnie czekało ognisko i pieczone kiełbaski.

Obcowanie z naturą w Leśnym Klimacie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy leśnikom –  paniom Beacie i Michalinie za interesujące warsztaty, skrzynki dla ssaków, albumy przyrodnicze i niezapomniane wrażenia.

                                                                                                                                                                                (D.K.)

Przedszkolaki gościły na ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa PrzedborówSkip to content