WIELKIE SUKCESY NASZEGO UCZNIA

Każdy sukces napawa człowieka optymizmem i sprawia, że marzymy o czymś większym. Tak właśnie jest z Tobiaszem Dolatą, uczniem klasy III Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Kaliszkowicach Kaliskich, który na swoim koncie ma wiele poważnych sukcesów i ambitnie realizuje swoje zainteresowania.

Osiąga wysokie wyniki w nauce, w konkursach artystycznych, jest doskonałym sportowcem i  biegaczem. Chętnie wyjeżdża na obozy, na których realizuje swoje zainteresowania sztukami walki i samoobrony. To nie wszystko! W październiku 2020 rozpoczął przygodę z TAEKWON-DO.

Taekwon-do to sztuka walki powstała w 1955 roku w Korei. Według założeń jej twórcy, generała Choi Hong Chi, polega ona na poddawaniu ciała kontroli umysłu i samodoskonalenia przez regularne treningi. Tobiasz trenuje w Mikstacie pod  kierunkiem pana Kacpra Bizana. Obecnie posiada zielony pas tj.12 cup. Zajęcia z KARATE SHOTOKAN rozpoczął we wrześniu 2018 jako pięcioletni chłopiec. Trenuje pod kierunkiem  pana Wacława Kuczyńskiego – Muchy w  Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich Ostrzeszowie. Obecnie posiada pomarańczowy pas z dwiema belkami tj. 7.2 kyu. W dniach 3-4 grudnia 2022 r. w Czersku Pomorskim odbył się Puchar Polski Karate SGI Poland, w którym rywalizowało niemal 150 zawodników i zawodniczek w dwóch konkurencjach: Kata (czyli pokaz układów technik karate) oraz Kumite (walka między dwoma przeciwnikami). Nasz trzecioklasista Tobiasz uczestniczył w tym wielkim wydarzeniu. Oto największe sukcesy Tobiasza:

SHOTOKAN

– Puchar dla najmłodszego uczestnika zawodów na Mikołajkowym Turnieju Karate S.G.I. Poland  -Ostrów Wielkopolski grudzień 2018r.

– I miejsce w Mikołajkowym Turnieju Karate Młodzików S.G.I. POLAND kumite młodzicy młodsi (2011 i młodsi) Doruchów 7 grudnia 2019r.

– Puchar III miejsce kata młodzicy młodsi (2011 i młodsi) w Mikołajkowym Turnieju Karate Młodzików S.G.I. POLAND Doruchów 7 grudnia 2019r.

– Puchar dla najmłodszego uczestnika zawodów w Mikołajkowym Turnieju Karate Młodzików S.G.I. POLAND  Doruchów 7 grudnia 2019r.

– udział w Turnieju Karate S.G.I. Poland z okazji Dnia Dziecka w Ostrowie Wielkopolskim 12 czerwca 2022r.

TAEKWON-DO

– wewnętrzny turniej taekwon-do w Mikstacie – brąz 2021r.

– wewnętrzny gwiazdkowy turniej taekwon-do – złoto i brąz 2021r.

– wewnętrzny turniej taekwon-do – złoto i brąz 2022r.

– turniej obozowy Zawoja – złoto i srebro 2022r.

– II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Taekwon-do w Wałbrzychu 22 października 2022r.

Tobiaszowi życzę w imieniu całej społeczności szkolnej  wielu sukcesów, cierpliwości, siły walki, ambicji. Obiecujemy go wspierać i motywować w realizacji jego zamierzeń. Rodzicom zaś chcę powiedzieć – bądźcie dumni ze swojego dziecka.

Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć obrazujących dyplomy i certyfikaty uzyskane przez Tobiasza, a nade wszystko cenne puchary i miejsca.

Maryla Ilska – SztukowskaSkip to content