Wycieczka do Sejmu RP

Dzięki staraniom Pani Poseł Katarzyny Sójki uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikstacie oraz podopieczni Domu Dziecka w Ostrzeszowie 5.12.2019 r. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, w czasie której gościli w siedzibie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Możliwość zobaczenia na żywo miejsc znanych z telewizji była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Po zwiedzeniu budynku i otrzymaniu dawki wiedzy dotyczącej pracy polskiego parlamentu można było zaznać gościnności sejmowej, jedząc obiad w tamtejszej restauracji.

Kolejną wycieczkową atrakcję stanowiło podziwianie panoramy stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zachód słońca nad Warszawą musiał oczarować i poruszyć nawet najmniej wrażliwych na piękne widoki.

Następnie przyszła kolej na spacer w Ogrodzie Saskim i odwiedzenie ważnych miejsc na Placu Piłsudskiego: Grobu Nieznanego Żołnierza, Pomnika Smoleńskiego oraz krzyża upamiętniającego Mszę św., którą odprawił Jan Paweł II w czasie swojej pierwszej pielgrzymki do Polski.

Pożegnanie z Warszawą wypadło w miejscu, z którego spogląda na swoje miasto król Zygmunt III Waza.

Pani Poseł serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak atrakcyjnej wycieczki. Życzymy wytrwałości i owocnej pracy pro publico bono.

Małgorzata StachurskaSkip to content