Wycięte pobocza przy drodze powiatowej

Dzięki staraniom mikstackich samorządowców została wykonana ścinka pobocza przy drodze powiatowej z Kotłowa do Biskupic Zabarycznych. Na pewno zdecydowanie poprawiło to widoczność i bezpieczeństwo jazdy na tym odcinku.

Od lat burmistrz Mikstatu i radni mikstaccy zabiegają o remont z prawdziwego zdarzenia drogi powiatowej z Kotłowa przez Biskupice Zabarycznych do Kaliszkowic Ołobockich. Żeby zdopingować powiat Rada Miejska w Mikstackie już kilka rady wykładała pieniądze z własnego budżetu na modernizację jezdni i budowę chodnika w Biskupicach Zabarycznych, dzięki czemu sytuacja się trochę poprawiła, chociaż do rozwiązania problemu droga jeszcze daleka. Profil jezdni i stan nawierzchni asfaltowej od Kotłowa do Biskupic Zabarycznych jest naprawdę fatalny i w żaden sposób nie przystaje do standardów XXI wieku. Władze powiatu ostrzeszowskiego argumentują, że ze względu na ograniczony budżet nie są w stanie w krótkim czasie sprostać oczekiwaniom gmin, jeśli chodzi o modernizację dróg powiatowych – dotyczy to także modernizacji odcinka z Kotłowa do Biskupic Zabarycznych, której nie udało się zrealizować w poprzedniej kadencji.

Dobrze zatem, że na początku lipca udało się doprowadzić do głębokiej ścinki poboczy (planowane jest jeszcze wykarczowanie przydrożnych krzaków) przy drodze powiatowej nr 5333. I chociaż sprawy kiepskiej nawierzchni i generalnego remontu to nie rozwiązuje, to na pewno poprawiła się widoczność i stan bezpieczeństwa na tym odcinku. W obecnej kadencji w tej sprawie na forum Rady Miejskiej w Mikstacie interpelowała radna Barbara Tomala a Tomasz Maciejewski, przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego interweniował u starosty Lecha Janickiego. Jeszcze w tym roku planowana jest także naprawa nawierzchni asfaltowej na odcinku 650 metrów od Kotłowa do Kaliszkowic Ołobockich w czterech różnych lokalizacja (w najbardziej niebezpiecznych miejscach).

W tej kadencji samorządu władze powiatu ostrzeszowskiego zapowiadają kontynuację remontu drogi powiatowej Kotów – Biskupice Zabaryczne – Kaliszkowice Ołobockie oraz dokończenie modernizacji drogi powiatowej w Przedborowie.

PKSkip to content