Wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich na musical pt.: „Zemsta”

„Zemsta” to doskonale znana polskiemu widzowi historia sąsiedzkiego konfliktu osadzona w realiach XVIII-wiecznej wsi polskiej. Wyraziste postacie, świetnie skrojona intryga, ponadczasowy komizm sprawiają, że komedia Fredry nie schodzi z afisza od dnia swojej premiery w 1834 r.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich mieli możliwość obejrzenia dramatu Aleksandra Fredry przedstawionego w formie musicalu. Przedstawienie muzyczne odbyło się w piątek, 6 października 2023r. na scenie kina „ Piast” w Ostrzeszowie.

To imponujące widowisko z elementami dobrego humoru przedstawili aktorzy z Teatru Muzycznego FORTE we Wrocławiu. Znani i lubiani – Papkin, Cześnik, Rejent, Podstolina, Wacław i Klara – odciągnęli widzów  na chwilę od współczesnych czasów i zabrali  w świat intryg, miłosnych gierek i  wielkich kłótni na śmierć i życie wynikających  z małych, często wyjątkowo komicznych powodów.

Aktorzy śpiewali na żywo do nagranej muzyki orkiestry symfonicznej w połączeniu z fantastycznymi iluminacjami świetlnymi. Musical przepełniony był humorem, często wskazującym na nasze polskie przywary.

Mocną stroną spektaklu była obsada. Występujący na scenie  młodzi aktorzy w sposób bardzo realistyczny oddali charaktery bohaterów „ Zemsty”.   Scenografia, kostiumy i charakteryzacja przyciągały wzrok – pokazały klimat epoki, w której rozgrywa się akcja utworu.

„Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego FORTE  rozśmieszyła uczniów oraz przeniosła  ich na moment w czasy im odległe. Sztuka wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród uczniów. Był to  czas spędzony  w sposób miły i pożyteczny.

 

                                                                                                                          Karolina SzewczykSkip to content