Wyniki z turnieju tenisa stołowego w dniu 09.04.2022r. w Mikstacie

W dniu 09.04.2022r. w Mikstacie odbyły się XXIV Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w tenisie stołowym i XVII Memoriał im. Bronisława Mikołajewskiego. Oficjalnego otwarcia dokonali Przewodniczący PZ LZS w Ostrzeszowie Edmund Tetlak, Bogdan Małecki były Burmistrz Miasta i Gminy Mikstat oraz Anna Mądra Wiceburmistrz Grabowa jednocześnie witając przybyłych Krystynę Adamską – siostrę J. Przygody Mistrzyni Polski z 1964r., Wiolettę Przygodę – córkę J. Przygody, Rafała Kałążnego Wiceprzewodniczącego PZLZS, Marka Tyrakowskiego, Kazimierza Dusia oraz wszystkich uczestników, nauczycieli, trenerów, działaczy i rodziców.

Bogdan Małecki przedstawił postać Bronisława Mikołajewskiego – patrona memoriału, zasłużonego działacza i nauczyciela wychowania fizycznego, który pracował w Szkole Podstawowej w Mikstacie. Następnie sędzia turnieju Pan Marek Tyrakowski omówił regulamin rozgrywek. W trakcie turnieju przybyli zaproszeni włodarze: Łukasz Dybul Przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie oraz Henryk Zieliński Burmistrz Miasta i Gminy Mikstat, którzy dokonali dekoracji zwycięzców turniejów (bieżącego i przerwanego pandemią za rok 2020). Zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono dyplomy, medale i puchary. W czasie turnieju wręczono okolicznościowe medale z okazji XV memoriału im. B. Mikołajewskiego samorządowcom, nauczycielom, trenerom i zawodnikom. Zawody przebiegły bardzo sprawnie. W turnieju wzięło udział 78 zawodników, w tym 38 kobiet (wśród nich 2 zawodniczki z Ukrainy).

Rada Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrzeszowie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Mikstat oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Mikstacie za objęcie patronatem turnieju, udostępnienie hali sportowej, a także dyrekcji Szkoły Podstawowej w Mikstacie i nauczycielom Jolancie Krystek, Adrianowi Przybyłkowi i Jolancie Dembnickiej za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

Wiceprzewodniczący PZ LZS w Ostrzeszowie Rafał Kałążny

Przewodniczący PZ LZS w Ostrzeszowie Edmund Tetlak

Wyniki z turnieju tenisa stołowego w dniu 09.04.2022r. w MikstacieSkip to content