Wyróżnieni na dożynkach powiatowych

Izabela i Maciej Rachutowie z Kaliszkowic Kaliskich zostali wyróżnieni jako rolnicy z gminy Mikstat podczas Dożynek Powiatowych, które w minioną niedzielę odbyły się w Kobylej Górze. W trakcie  uroczystości zostali zaproszeni na scenę, gdzie odebrali dyplom gratulacyjny starosty ostrzeszowskiego.

Podczas powiatowego święta plonów, którego w tym roku współgospodarzem była gmina Kobyla Góra, w niedzielę 20 sierpnia samorządowcy dziękowali rolnikom za prace wykonane na roli i w gospodarstwach, za wysiłek i poświęcenie, których efektem są tegoroczne zbiory zbóż, warzyw, owoców i pozostałych płodów rolnych.

W gronie wyróżniających się rolników, którzy z powodzeniem kultywują i rozwijają bogate tradycje i osiągnięcia wielkopolskiego rolnictwa znaleźli się także przedstawiciele gminy Mikstat. Państwo Izabela i Maciej Rachutowie z Kaliszkowic Kaliskich prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne, a ponadto pan Maciej jest działaczem samorządu rolniczego i reprezentuje naszą gminę w Wielkopolskiej Izbie Rolniczej.

Podczas dożynek  państwo Rachutowie zostali zaproszeni na scenę, gdzie Lech Janicki, starosta ostrzeszowski, w asyście Wiesława Berskiego, wójta Kobylej Góry wręczył im list gratulacyjny.

PK

Wyróżnieni na dożynkach powiatowychSkip to content