„Wysprzątali” tablicę magnetyczną

W tym roku najefektywniej „Sprzątali świat” uczniowie z Biskupic Zabarycznych i w nagrodę ich szkoła wzbogaciła się o tablicę magnetyczną suchościeralną ufundowaną przez burmistrza Mikstatu.  

Jak co roku do udziału w „SPRZĄTANIU ŚWIATA” mikstacki magistrat zaprosił gminne szkoły podstawowe oraz przedszkole. W akcję organizowaną w dniach 19-26 września 2022 r. włączyli się także radni Mikstatu oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Każdy, kto wziął udział w sprzątaniu miasta i gminy, otrzymał rękawice i worki do zbiórki odpadów.

Tegoroczne sprzątanie zostało podsumowane 6 października w Urzędzie Miasta i Gminy Mikstat. Organizatorka akcji Monika Piechocka ogłosiła, że najwięcej śmieci (w przeliczeniu na jednego ucznia) zebrała Szkoła Podstawowa im. L. Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych, która dzięki temu zdobyła nagrodę ufundowaną przez włodarza Mikstatu. Burmistrz Henryk Zieliński pogratulował udziału w akcji przedstawicielom Przedszkola Publicznego oraz Szkoły Podstawowej w Mikstacie, Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Kaliskich, Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich i przekazał Jolancie Grzesiak ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych tablicę magnetyczną suchościeralną.

PKSkip to content