XXIV KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE – inny niż wszystkie

Zosia Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie w finale wojewódzkim

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Konkurs cieszy się w Wielkopolsce renomą i jest największym tego typu turniejem wiedzowym w regionie. Każda edycja jest ważnym wydarzeniem dla młodych uczestników. Uczniowie zawsze muszą wykazać się ponadprzeciętną wiedzą o regionie wielkopolskim. Zakres tematyczny obejmuje znajomość dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, architektury, gwary i kultury regionalnej.

We wtorek 27 września 2020 roku odbył się etap rejonowy XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który w związku z zagrożeniem epidemicznym COVID – 19 i zawieszeniem zajęć w szkołach nie mógł odbyć się w ubiegłym roku szkolnym. W bieżącym roku szkolnym rywalizacja przebiegała inaczej niż zwykle, uczniowie rozwiązywali test online.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Zofia Kamińska, która w etapie powiatowym uzyskała wymagane minimum 85% poprawnych odpowiedzi i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Zosia rozwiązywała test dla poziomu ubiegłorocznych klas piątych.

Wyniki etapu rejonowego zostały ogłoszone na stronie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski 2 października 2020 r.

Nasza uczestniczka uzyskała minimum 90 % wymaganej liczby punktów, zdobyła tytuł finalisty i wkrótce będzie zmagać się o tytuł laureata.

Zosi gratulujemy i trzymamy kciuki!

S. IbronSkip to content