XXIV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

MIKSTAT. XXIV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Eliminacje powiatowe XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie była w czwartek 5 marca 2020 roku gospodarzem etapu powiatowego XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięło w nim udział 14 uczniów z 3 szkół powiatu ostrzeszowskiego – ze SP w Doruchowie, SP w Niedźwiedziu, SP w Mikstacie. Liczba ta z roku na rok spada. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Stanisława Ibron (przewodnicząca), Jolanta Suchy, Anna Rokita, Magdalena Maj.

Uczniów i ich opiekunów powitała wicedyrektor szkoły pani Edyta Greinert. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczestników, którym życzyła sukcesu w konkursie.

Rozwiązywanie testu we wszystkich powiatach Wielkopolski rozpoczęło się punktualnie o godzinie 13.00 i trwało 45 minut.

Oficjalne wyniki konkursu zostały opublikowane 11 marca na stronie organizatora www.sgipw.wlkp.pl

Zadania testu były bardzo trudne, o czym świadczy ilość uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Spośród 14 uczestników tylko trzy uczennice uzyskały wymagane minimum 85 % poprawnych odpowiedzi. Milo nam poinformować, że ci uczniowie to:

  • Zofia Kamińska – klasa V – SP w Mikstacie
  • Julia Turek – klasa VI – SP w Niedźwiedziu
  • Magdalena Turek – klasa VI – SP w Niedźwiedziu

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez szkołę i sponsorów: pana Jarosława Adamskiego oraz Urząd Miasta i Gminy w Mikstacie. Był też słodki poczęstunek. W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować za zrozumienie i wsparcie.

S. IbronSkip to content