Zapraszamy na wirtualny spacer po mikstackich świątyniach

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowy projekt powstały z inicjatywy ks. kan. Krzysztofa Ordziniaka, a dotyczący wirtualnych spacerów po mikstackich świątyniach.

Prezentujemy dwa wirtualne spacery. Pierwszy – po kościele farnym – składa się z 12 panoram sferycznych, z których aż 6 wykonanych zostało wewnątrz świątyni.

Drugi wirtualny spacer możemy odbyć po Diecezjalnym Sanktuarium Św. Rocha w Mikstacie. W tym przypadku mamy do czynienia z ośmioma panoramami sferycznymi połączonymi w wirtualną podróż.

Wirtualne spacery 

Odnośniki do spacerów znajdziecie Państwo na stronie startowej wycieczki pod adresem: https://introkreator.pl/3d/

Zapraszam na wirtualny spacer po mikstackich świątyniach

Tam umieszczone są z kolei odnośniki do jednego i drugiego spaceru, które są niezależne od siebie i można trafić do nich również za pomocą bezpośrednich linków.

Zapraszam na wirtualny spacer po mikstackich świątyniach

Zapraszam na wirtualny spacer po mikstackich świątyniach

Całość wykonana jest zgodnie ze standardami html5, w związku z czym spacery możemy otworzyć we wszystkich aktualnych przeglądarkach internetowych. Po wejściu na stronę spaceru widzimy panel wycieczki z aktywnymi przyciskami.

W dole strony jest panel główny, który umożliwia przełączanie się między różnymi trybami oraz widokami (miniatury, żyroskop itp) oraz posiada przyciski nawigacyjne w razie poruszania się po danej panoramie sferycznej bez posiadania myszki komputerowej.

Podczas wirtualnej podróży w wielu miejscach panoramy zobaczymy małe, „klikalne” ikonki – są to węzły przenoszące nas do kolejnej panoramy wykonanej z innej lokalizacji.

Google Street View

Jeden i drugi spacer znajduje się również na Mapach Google. Wszystkie panoramy sferyczne zostały dodane do Google Street View i są już dostępne, jako ścieżka w mapach Google oraz samodzielne panoramy w wynikach wyszukiwania dla jednej i drugiej mikstackiej świątyni.

 

Kliknij w obraz, żeby przejść do Google Street View

Jeden i drugi spacer znajduje się również na Mapach Google.

Jeden i drugi spacer znajduje się również na Mapach Google.

Całość projektu czyli zdjęcia, panoramy sferyczne i ich połączenie w wirtualny spacer oraz synchronizacja całości z Google Street View zrealizowana została przez Agencję Kreatywną Krzysztof Wróbel z Mikstatu.Skip to content