Zobacz swoje miasto z przeszłości

Na Rynek w Mikstacie wróciła odnowiona tablica informacyjna Szlaku rowerowego im. Fryderyka Chopina z „Zawiłą historią Rynku w Mikstacie” na „rewersie”, natomiast na skwerze przy ul. Kaliskiej pojawiła się tablica przypominająca „Dzieje królewskiego miasta Mikstat”.

Stojąca na Rynku w Mikstacie tablica szlaku rowerowego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wymagała renowacji, dlatego Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim zainstalował w lipcu br. nowy stelaż w ramach prac znakarskich na 2023 r. wykorzystując dofinansowanie pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. W porozumieniu z PTTK burmistrz Mikstatu Henryk Zieliński zlecił wykonanie dodatkowej tablicy na „rewersie”, na której znalazły się materiały archiwalne obrazujące historię rynku naszego miasta.

Odnowiona została także tablica znajdująca się na skwerze przy ulicy Kaliskiej. Znalazły się na niej ilustrowane „Dzieje królewskiego miasta Mikstat”.

Nowe tablice zaprojektował i wykonał Krzysztof Wróbel, grafik, twórca i administrator strony internetowej https://starymikstat.pl

PKSkip to content