Zrobią „Maderę” i przeniosą się na „Helenówkę”

Trwają prace przy budowie blisko 1,5 km odcinka drogi w Kaliszkowicach Kaliskich „na Maderę”. Jeśli pogoda będzie sprzyjać wykonawcom inwestycja może być zakończona jeszcze w tym tygodniu, a następnie drogowcy przeniosą się do Komorowa na budowę „Helenówki”. Oba zadania są dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, z którego samorząd mikstacki pozyskał promesę dotacji w wysokości 3 mln 752 tys. 500 zł.

Przebudowę drogi wewnętrznej w Kaliszkowicach Kaliskich dz. nr 894 (część 2 – od skrzyżowania z drogą powiatową) na odcinku długości 1472 m prowadzi Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z Błaszek. Wykonawca położył już nawierzchnię asfaltową o szerokości jezdni 3,5 m (plus dwie mijanki o szerokości 5 m); do zrobienia są jeszcze przepusty, zjazdy na pola i do posesji oraz utwardzenie pobocza. Koszt inwestycji to 951 497 zł. To już trzeci odcinek drogi „na Maderę”, który otrzymał nawierzchnię asfaltową, do modernizacji pozostaje jeszcze jeden, o długości 1200 m.

Znacznie droższa będzie budowa blisko 5-kilometrowego odcinka drogi gminnej w Komorowie, tzw. „Helenówki”, dzięki której będzie można dojechać „po asfalcie” z Komorowa, od drogi powiatowej do drogi wojewódzkiej w Mikstacie Pustkowiu na wysokości „Chlebowej chaty”. Tutaj umowa z wykonawcą (przetarg wygrała również firma H. Mocnego) opiewa na kwotę 3 mln 326 tys. 969 zł. Drogowcy obiecują, że zaraz po zakończeniu robót w Kaliszkowicach Kaliskich przeniosą się ze sprzętem na „Helenówkę” i rozpoczną tam prace.

PK   

  Skip to content