Czwórbój Kalisz- Mistrzostwa Rejonu

13 czerwca 2024r. drużyny dziewcząt i chłopców stanęły do rywalizacji sportowej w Finale Rejonu Kalisz w Czwórboju. W zawodach brało udział 12 drużyn dziewcząt  i 11 chłopców.

Żeńska reprezentacja  z naszej szkoły zajęła 3 miejsce! Zawodniczki zdobyły aż 1093 punkty. Miejsce 1 zajęła SP nr 8 z Ostrowa Wielkopolskiego 1254 pkt, miejsce 2 SP nr 3 z Kępna 1186 pkt. Nasza drużyna wyprzedziła między innymi: Krotoszyn, Koźmin, Kowalew, Kalisz, Pleszew. Niestety, tylko dwa pierwsze zespoły pojadą na mistrzostwa województwa do Piły. Byłyśmy blisko… Dziewczynki, w niektórych konkurencjach, osiągnęły rewelacyjne wyniki, pomimo że  nie trenują jeszcze w żadnym klubie sportowym.

Oliwia Wróbel indywidualnie zajęła 2 miejsce w skoku w dal- 4,80m ( wśród wszystkich drużyn), dziewczyna dostała skrzydeł.

W biegu na 600m-1:55,06 Oliwia zajęła również 2 lokatę, zakwalifikowała się na mistrzostwa województwa w Pile!

Chłopcy zajęli 6 miejsce. Igor Witoń w rzucie piłeczką palantową zajął 2 miejsce z wynikiem-52m i również pojedzie do Piły. Brawo! Trzymamy kciuki!

Przy tylu szkołach uczestniczących w zawodach rywalizacja była bardzo zacięta. Tym bardziej gratulujemy woli walki. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy cieszyć się z sukcesów naszych uczniów.