Czy znasz powieść J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”?

Takie pytanie zadano uczniom naszej gminy w konkursie czytelniczym zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Mikstacie dnia 23.04.2024r.

Powieść „ Hobbit, czyli tam i z powrotem” wydana po raz pierwszy w 1937r. przyniosła autorowi rozgłos na całym świecie. Oczarowała hobbitem, jego światem i niezwykłymi przygodami miliony czytelników. Pomimo upływu lat książka wciąż ciekawi, inspiruje i uczy, bowiem, jak powiedział Thorin, zwracając się do hobbita: „Masz odwagę i rozum połączone ze sobą we właściwej mierze. Świat byłby weselszy, gdyby więcej jego mieszkańców tak jak ty ceniło dobre jadło, zabawę i śpiew wyżej niż górę złota.”

W tym roku przygody Bilba Bagginsa stały się tematem Gminnego Konkursu Czytelniczego, który od kilkunastu lat jest organizowany w Szkole Podstawowej w Mikstacie.

Do udziału w zmaganiach czytelniczych zaproszono uczniów z klas V-VIII, którzy przeczytali książkę J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem i zapamiętywaniem faktów. Chociaż test zawierał szczegółowe pytania, młodzi czytelnicy poradzili sobie z nimi doskonale. Okazało się, że znajomość przygód bohaterów jest imponująca.

A oto lista zwycięzców:

W kategorii klas V- VI

I miejsce

  • Tobiasz Biały (SP Biskupice Zabaryczne)

II miejsce

  • Antoni Wyrwas (SP Mikstat)

III miejsce

  • Dawid Ratajski (SP Kaliszkowice Kaliskie)

 

W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce

  • Liliana Biała (SP Biskupice Zabaryczne)

II miejsce

  • Hubert Bigdowski (SP Mikstat)

III miejsce

  • Amelia Zajdler (SP Mikstat)
  • Agata Urban (SP Kaliszkowice Ołobockie)

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Organizatorzy są pewni , że lektury zostaną przeczytane przez uczniów od deski do deski.

M. Stachurska

D. MazurkiewiczSkip to content