Droga w Kędziorach będzie asfaltowa

Jeszcze w tym roku na kilkusetmetrowym odcinku gminnej drogi w Mikstacie Pustkowiu w kierunku na Kotłów powinna pojawić się wygodna nawierzchnia asfaltowa. Inwestycja w znaczniej mierze zostanie sfinansowana z dotacji samorządu województwa wielkopolskiego. Umowę o przyznaniu dotacji podpisali Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego i Henryk Zieliński, burmistrz miasta i gminy Mikstat.

Wartość kosztorysowa przebudowy drogi dojazdowej do pól w miejscowości Mikstat Pustkowie to 320 tys. zł, natomiast dofinansowanie przyznane z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 110 625 zł. Ostateczne kwoty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu na realizację tego zadania, które zostało wprowadzone do planu inwestycji (wydatki majątkowe) na sesji Rady Miejskiej w Mikstacie w dniu 30 kwietnia. Obecna droga gruntowa otrzyma nową nawierzchnię bitumiczną o szerokości 4 m na odcinku 800 m. To pierwszy etap modernizacji drogi przez Kędziory, która łączy Mikstat Pustkowie (od granicy z gminą Przygodzice) z Kotłowem.

To kolejna droga w naszej gminie budowana przy pomocy finansowej samorządu wojewódzkiego. Sejmik 29 marca 2021 r. podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego w 2021 roku na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych w łącznej wysokości 22 mln 622 tys. 836 zł, w tym dla Miasta i Gminy Mikstat 110 tys. 625 zł. Wsparcie otrzymały także inne gminy powiatu ostrzeszowskiego: Czajków, Doruchów, Grabów nad Prosną, Kobyla Góra, Kraszewice i Ostrzeszów. Umowy o przekazaniu dotacji poszczególnym gminom zostały podpisane 4 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

PK

Umowę o dofinansowaniu budowy drogi podpisali wicemarszałek Krzysztof Grabowski (z prawej) i burmistrz Henryk Zieliński.
Umowę o dofinansowaniu budowy drogi podpisali wicemarszałek Krzysztof Grabowski (z prawej) i burmistrz Henryk Zieliński.


Skip to content