Lilia Mikstat-Turniej w Poznaniu

Drużyna Żaka (U-8) KS Lilia Mikstat z Trenerem Wojciechem Jaroszem wzięła udział w Turnieju Funinio w Poznaniu organizowanym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Jest to nowy projekt rozgrywek, który opiera się na grze 3×3 piłkarzy na 4 bramki. Formuła rozgrywek to 6 meczów po 12 minut bez przerwy. Bardzo pozytywny i efektywny czas dla młodych adeptów piłki nożnej.

Udział wzięło 36 drużyn z całego województwa i nie tylko.

Drużyna z Lilii Mikstat rywalizowała z sześcioma ekipami m.in. z drużyną Lecha Poznań.

Jak twierdzi jeden z rodziców, były piłkarz Lilii Mikstat „Były to najważniejsze rozgrywki w ich młodej piłkarskiej przygodzie i jako drużyna pokazali że jesteśmy jednym z lepszych zespołów w Wielkopolsce”.

Mimo że rozgrywki miały charakter bezwynikowy, warte podkreślenia jest to, że chłopcy wygrali cztery z rozgrywanych sześciu meczy w tym ze wcześniej wspomnianą drużyna Lecha Poznań.