Mikstaczanki na podium w ogólnopolskim turnieju karate.

Dwie młode mikstaczanki stanęły w dniu 25.03.2023 r. na podium podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Karate RAION CUP, który odbywał się w Środzie Wielkopolskiej.

Obie występowały w barwach klubu karate UKS Hitotsu Ostrzeszów, a drugie miejsce wywalczyły w konkurencji „Kata Drużynowe dziewczyn 11 lat i starsze”. Ich trójosobowa drużyna była jedną z najmłodszych w tej kategorii.

Drużyna w składzie:

• Maja Jangas-Kułat (Ostrzeszów)
  • Samanta Siankiewicz (Mikstat)
  • Zosia Wróbel (Mikstat)

Wszystkie 3 dziewczyny startowały pierwszy raz w zawodach, a tym bardziej w turnieju o zasięgu ogólnopolskim dlatego szczególnie im gratulujemy.

Dla klubu Hitotsu nie był to jedyny sukces, ponieważ w innych kategoriach zawodnicy reprezentujący jego barwy również stawali na podium. W kategorii kobiet 18+, gdzie Karina Zielińska zdobyła brąz. W kategorii mężczyzn na podium znalazł się Damian Błaszczyk.