Mistrzostwa Powiatu SZS w Festiwalu Sztafet

26.09.2023r. odbyły się w Ostrzeszowie Mistrzostwa Powiatu SZS w Festiwalu Sztafet. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 4-6 (rocznik 2013-2011).

Uczniowie rywalizowali w sztafecie szwedzkiej (100m, 200m,300m,400m)oraz w sztafecie  4x100m. Aż trzy nasze sztafety zajęły I miejsce i zakwalifikowały się na mistrzostwa rejonu! Nasi zawodnicy zdecydowanie wyprzedzili pozostałe drużyny. W rywalizacji uczestniczyło 7 szkół z powiatu.

I miejsce- sztafeta szwedzka dziewcząt

100m- Lucia Struna, 200m- Iga Roguszna, 300m- Roksana Siedlecka, 400m- Oliwia Wróbel. Dziewczęta od początku miały przewagę, ukończyły bieg z czasem 2:54,45, II miejsce zajęły Mąkoszyce z czasem-2:57,85

I miejsce –sztafeta szwedzka chłopców

100m-Tymoteusz Skoracki, 200m- Daniel Struna, 300m- Igor Witoń, 400m- Igor Sadowski. Podobnie jak dziewczęta, chłopcy na każdej zmianie byli pierwsi . Uzyskali czas- 2:50,96 za nami Doruchów -2:54,11.

I miejsce –sztafeta chłopców 4x100m

Szymon Drzazga, Eryk Matys, Kacper Nowak, Leon Urban, chłopcy uzyskali czas -1:01,65, po nas był Rojów z czasem -1:03,43

III miejsce- sztafeta dziewcząt 4x100m

Maja Kraska, Mazurkiewicz Ewa, Amelia Psikus, Gabriela  Trelka,  nasze najmłodsze zawodniczki są w klasie czwartej. Rywalizowały ze starszymi od siebie, dlatego  tym bardziej zasługują na uznanie. W tej kategorii biegło pięć sztafet.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową walkę. Serdecznie dziękujemy również rodzicom, którzy zapewnili dzieciom transport  na zawody: pani Monice Wróbel, panu Dominikowi Sadowskiemu, panu Andrzejowi Pinkowskiemu oraz panu Hubertowi Urbanowi.