Wyniki Wojewódzkiego konkursu pilotażowego z muzyki!

Uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Biskupicach Zabarycznych – Liliana Biała na podium!

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że zorganizowany po raz pierwszy w historii Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Muzyki dla uczniów szkół podstawowych w Województwie Wielkopolskim zakończył się dla naszych dwóch uczennic powodzeniem.

Szczególne osiągnięcie zdobyła uczennica klasy VI Liliana Biała,  która stanęła na podium i zajęła zaszczytne II miejsce w Województwie oraz absolwentka naszej szkoły Zuzanna Dziegińska zajmując VII miejsce ze 116 uczestników konkursu.

Obie uczennice zdobyły tytuł Honorowego Laureata konkursu pilotażowego z muzyki.

Konkurs odbył się w roku szkolnym 2021/2022 jako pilotaż w celu rozeznania i zebrania danych m.in. na temat zainteresowania, stopnia zaangażowania uczniów i nauczycieli, stopnia realizacji podstawy programowej, nabytych umiejętności uczniów oraz statystyki udzielonych odpowiedzi i poprawności wykonanych zadań.

Z racji specyfiki przedmiotu i realizacji w nim aż 5 form kontaktu uczniów z muzyką, jego ścisłą korelacją z pozostałymi przedmiotami, a także praktycznym wymiarem występów i prezentacji konkurs z muzyki okazał się najbardziej złożonym i trudnym z wszystkich innych nie tylko dla uczestników, ale także dla konstruktorów materiałów konkursowych.

Do konkursu zgłoszono 227 uczestników, z których przystąpiło 116 z wszystkich zakątków całego województwa nie oczekując w zamian żadnej nagrody oprócz satysfakcji z udziału.

Uczestnicy mieli do rozwiązania 20 zadań w 1 części, w czasie 60 minut, za które mogli zdobyć 64 punkty i 5 zadań praktycznych w 2 części, za które mogli uzyskać 56 punktów. Razem maksymalnie 120 punktów.

Serdecznie gratulujemy Lilianie Białej oraz Zuzannie Dziegińskiej osiągnięcia wspaniałych wyników w tym, trudnym złożonym i niekonwencjonalnym teście konkursowym. Wasza wiedza i umiejętności, którymi wykazałyście się jest godna pochwały i wyróżnienia.

                                                                                     Autor: Monika RaczakSkip to content