Jeździć bezpiecznie i na trzeźwo

Delegacja mikstackich samorządowców, radnych i urzędników uczestniczyła w kursie edukacyjnym w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Kursanci mogli skorzystać także z jazdy samochodem na płycie poślizgowej.

Pijani kierowcy to ciągle zmora polskich dróg i wielkie zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i wszystkich innych kierujących pojazdami poruszającymi się po tych drogach. Osoby złapane na jeździe „na podwójnym gazie”, żeby odzyskać prawo jazdy muszą zaliczyć kurs reedukacyjny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jak taki kurs wygląda przekonali się mikstaccy samorządowcy, którzy w ramach współpracy kaliskiego WORD-u z jednostkami samorządowymi wzięli udział w zajęciach organizowanych przez tę instytucję.

Tematykę zajęć teoretycznych z zakresu programu „Nie jeżdżę po alkoholu” przedstawił gościom z Mikstatu Krzysztof Niedźwiedzki, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Dodatkowo nasi samorządowcy mieli okazję przejazdu z instruktorem samochodem na płycie poślizgowej w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Zajęcia praktyczne na płycie poślizgowej to świetny sposób na poprawę techniki prowadzenia pojazdu, zwłaszcza w trudnych warunkach (ulewny deszcz, śnieg i oblodzenie jezdni itp.)

Dzięki systematycznej modernizacji i rozbudowie sieci drogowej w mieście i gminie Mikstat (gminnej i powiatowej), finansowanej z budżetu Miasta i Gminy Mikstat oraz Powiatu Ostrzeszowskiego (przy wsparciu funduszy rządowych oraz samorządu województwa wielkopolskiego) warunki przemieszczania się po naszych drogach są coraz lepsze. Dla poprawy bezpieczeństwa niezbędna jest jeszcze większa odpowiedzialność użytkowników tych dróg – za zdrowie i życie  pieszych, rowerzystów i inny kierowców. Pomocne mogą być w tym zajęcia profilaktyczne, edukacyjne i taki kurs, organizowany przez WORD, z tematyką którego mogli zapoznać się samorządowcy z Mikstatu.

PK, fot. WORD

    Skip to content