Mikstaczanki na podium Pucharu Polski w Karate Sportowym w Legnicy!

W sobotę 18 listopada 2023 roku podczas Pucharu Polski w Karate Sportowym “Legnica Open” 3 młode mikstaczanki stanęły na drugim miejscu podium. Wywalczyły srebrne medale w Kata Drużynowym w kategorii dziewcząt.

Srebrna drużyna mikstaczanek składała się z: Marty Kukuły, Samanty Siankiewicz oraz Zosi Wróbel. Samanta Siankiewicz wywalczyła również brązowy medal indywidualnie w kategorii Kata Kadetek. Dziewczyny trenują w UKS Hitotsu Ostrzeszów pod okiem senseia Jana Zielińskiego.

Wspomnieć należy również fakt, że w tych zawodach przedstawiciele klubu Hitotsu Ostrzeszów zdobyli łącznie 9 medali!
Poza wspomnianymi medalami naszych dziewczyn inni karatecy wywalczyli: w kategorii Kata Masters 60+ srebrny medal zdobył sensei Jan Zieliński, natomiast brąz w Kata Masters 55-60 lat wywalczył Zdzisław Salamon.
Drużyna w składzie Paweł Olejnik, Damian Błaszczyk (mieszkaniec naszej gminy), Bartłomiej Skiba uplasowała się na 1 stopniu podium w Kata Drużynowym .
Z medalami wrócili do domu również Bartłomiej Skiba (brąz w Kata Indywidualnym Juniorów), Damian Błaszczyk – mieszkaniec naszej gminy z Biskupic Zabarycznych – (brąz w Kata Indywidualnym 18 lat i wyżej oraz srebro w Kumite) oraz Anna Owczarek (złoto w Kata Masters kobiet).

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na więcej.